Jermaine Jackson

Dünya çapında müzik ile uǧrașan en ünlü ailesi olan Jackson ailesinin 4. Çocuǧudur

Jermaine Jackson 1967 yılında The Jackson 5 grubuna Solist ve grubun basçısı olarak girmiștir. Kardeșleri (Jackie, Tito, Marlon ve Michael) ile birlikte yetmișli yılların bașında pop müziǧinin en büyük olaylarından biri olarak kabul edilen olaganüstü müzik yeteneǧi ve koreografi ailesi kombinasyonu ile The Jackson5 müzikte pop telif durumunu tamamlamıs ve grup saǧlamaktan daha sonra sorumluydu. Sonra Jermaine ve kardeși Michael ikisinin solo kariyerlerine bașladılar

Jermaine Motown baǧli olduklari ve solo kariyeri bașlatıldıǧı plak șirketine saǧdık kalır,  kardeșleri Jackie, Tito, Marlon, Michael ve Randy CBS Records arasında anlașma yapılır ve  devam ederler The Jackson 5 artık The Jacksons olarak bilinir. Jermaine solo kariyerin en yüksek noktasindayken 1984 yıllında yine kardeșleriyle birleșir ve zamanda en iyi satilan albümü Victory yi çıkartırlar ve Victory turuna çıkarlar, iki milyondan fazla olan bir toplum için 55 konser verirler ve tur zamanında bilet satıș rekorunu kırar.

Dünya çapında milyonlarca hayranları olan The Jacksons müziǧin anlamını sonsuza kadar deǧistirir. Jacksons onların geniș repertuar ve isabet katalog ve ayrıca onların kusursuz canlı performansı ile benzersiz, zamanın en popüler müzikal eylemlerinden biri olur. Müzik tahriyindeki benzeri olmayan idolleri bildiǧimiz müziǧin benzeri olmayan yeniden keșfedilmiș ve canlandılırılmıștır. Jermaine ve Jackson-kardeșleri 50 yıldan fazla hayranları için podyuma çıkıp performanslarını sergilerler ve onca yıl müzik listelerinde hit șarkılarını bırakır. Jermaine hala kardeșleriyle performanslari sergilerken, ayni zamanda yeni sahne gösterileri geliștirilmesi üzerinde çalıșmaktadır.

Dinamik ve yetenekli basçı Jermaine Jackson müzik dünyasında en zarif seslerinden birine sahip olduǧu için gelecek nesillere çıtayı yükseltti. Jermaine Jackson eșsiz, muhteșem sesi 14 soloalbüm, 50 den falza singels, 10 koleksiyon albümleri, Jacksons ile 2 albüm ve Jackson 5 ile 20’den fazla albüm da duyulabilinir..

Kardeșleri ile beraber ve solo kariyeri yanında Jermaine Jackson , besteler yazdı ve düzenlem farklı sanatçıların șarkılarınada vokal katkılarına katılmıștır ayrıca seslendirmee yaptı ve Whitney Houston, Barry White, Melissa Adnan Sami, Sofia Marikh, Jocelyn Brown, Lydia, Theresa Rhodes, Syreeta Wright, Rita Coolidge, Tata Vega, Switch, LoveSmith. Thelma Houston, Boys Next Door, Mandy Lee ve Cher Lloyd șu anda Jermaine en genç oǧulları Jaafar ve Jermajesty șarkıcılık kariyerine bașlaması için onlara eșlik eder ve birlikte müzik kayıt ettiler. 

Jermaine Jackson inanılmaz, ama ne yazık ki çoǧu kez basçı olarak hafife alındı.

Kaliteli insan ve kamuya açık bir hayatı olan Jermaine Jackson ayrıca televizyoncudur ve bir kaç televizyon programlarına katılmıștır ve sayısız dergi kapaklarında rol aldı. 

Jermaine insanlık görevini yerine getirmek için topluma ve dünyaya katkıda bulunmak için șarkılar, performanslar, konferanslar ve konușmalar yaparak sayısız hayır kurumlarına kendisi yardım eder ve insanları yardıma teșvik eder. 

1989 Yıllında, Bahreyne yolculuk yaptı ve Bahreynde müslüman oldu. Ve müslüman ismini aldı, Muhammed Abdul Aziz Serif.

Bir müzisyen, sanatçı ve hayırsever olarak tüm çabaları yanında Jermaine bir ișadamıdır. Ruyasını gerçeklestirmek için Jermaine müzik dünyasının dıșında daima eǧlence, konukseverlik, taki, ve saat, dünyasınıda, gida üzerine çalısmalar yaratır.

Jermaine Jackson dünya özel ve harika olan kardesi Michael Jackson unutmaması ve hatırlamak icin bir görev üstlenir ve zor zamanlarında kardesini destekler ve "You Are Not Alone Michael: Through A Brothers Eyes", kitabini yazar ve 2011 de yayınlar. Bu kitapta kardesi Michael anlatan Jermaine kardesinin nekadar sevgi dolu bir insan olduǧunu anlatır 2013 yıllında kitab tamamen gözden geçirilir ve güncellenmistir. Jermaine Jackson Anı kitabı Amazon ve New York Times en iyi satılan kitapların arasındadır.

Jermaine Jackson bazı çocukları ve en genç çocukları olan Jaafar ve Jermajesty, Next Generations of Jacksonsa katılır ve Efsane Aile isimlerini devam ettirmek için katkıda bulunmaktadır.

Tercümanlık için Gülșen Durmușoǧluna teșșekür ederiz.